Mesaj gönder

TrendForce 2024 Küresel LED Video Duvar Piyasası Görünümü ve Fiyat Maliyeti Analizi - Sonsuzluğa ve ötesine

February 7, 2024

hakkında en son şirket haberleri TrendForce 2024 Küresel LED Video Duvar Piyasası Görünümü ve Fiyat Maliyeti Analizi - Sonsuzluğa ve ötesine

BuLEDÇin'deki video duvar pazarı, ülkenin yeniden açılmasından sonra 2023'te beklenenden daha yavaş toparlandı.Son piyasa talebi genel olarak artış eğilimini gösteriyorKuzey Amerika, açık hava gösterisi, perakende ve sergi sektörlerinde talep ile refah içinde.ve sanal üretim sektörleri büyüme hızına önemli katkıda bulunuyorRusya-Ukrayna savaşı ve yükselen enflasyon nedeniyle Avrupa'daki talep yavaş yavaş geri dönüyor.ve Latin Amerika'da 2023'e giren güçlü talebi görmeye devam ediyoruz.Genel olarak TrendForce, küresel LED video duvar pazarının değerinin 2023 yılında 7.564 milyar ABD dolarına çıkacağını tahmin ediyor.

İç mekan ekranı: Yüksek çözünürlüklü ve HDR ürünlerine olan talep, kurumsal ve eğitim alanları, sanal yapımlar, ev tiyatroları,ve sinemalarEk olarak, Micro LED şeffaf ekranlar perakende mağazaları ve kültürel alanlar (örneğin galeriler, müzeler,Akvaryumlar) ve konukseverlik endüstrisi ürün sergisi için bir araç olarak.

Açık ekranlar esas olarak reklam, ulaşım, spor mekanı etkinlikleri ve canlı etkinlikler için kullanılır.Canlı Olaylar & Spor ve Eğitim gibi LED açık hava ekran uygulamaları 2023'te hala istikrarlı bir büyümeye sahipEk olarak, gözlüksüz 3 boyutlu LED ekranlar çoğunlukla yaratıcı işaret reklamlarına uygulanacak. 3 boyutlu reklam videoları izleyiciler için çarpıcı görsel deneyimler yaratabilir.

Küresel LED Fine Pitch Display Piyasası Ölçümü
TrendForce'un analiz ettiği gibi, Çin'de LED video duvarlarına olan talep 2023'te, Kuzey Amerika'da LED ince tonlama ekranlarının nüfuzundaki artan artışlarla birlikte yavaş yavaş iyileşti.AvrupaEk olarak, Kurumsal ve Eğitim, Sanal Üretim ve Perakende sektörleri bu tür ekranlara olan talebi teşvik etmeye devam etti.Daha fazla oyuncu LED ince tonlama ekran pazarına girdiğindeTrendForce, 2023 yılına kadar küresel LED ince tonlama ekran pazarının değerinin 4 ABD Doları'na artacağını tahmin etti.506 milyar.

Sanal Üretim Pazarı Eğilimleri
TrendForce analizinin gösterdiğine göre, sanal üretim için küresel LED video duvar pazarı değeri 2023'te muhtemelen 394 milyon ABD dolarına çıkacak.Büyüme hızı iki nedenden ötürü yıldan yıla zayıflayacak.Birincisi, dünya COVID-19 salgınından sonra normale dönüyor, sanal üretim LED ekranlarının gerekliliğini azaltıyor.Bir başka neden, sanal üretim için LED video duvarlarının maliyetinin nispeten yüksek olmasıdır., donanım, yazılım ve içerik oluşturma gibi ilgili endüstri zinciri unsurlarının aynı anda gelişmesi gerekir.Sadece LED ekran özelliklerinin iyileştirilmesi, hızlı endüstriyel büyümeyi zor teşvik edebilirUzun vadede, daha fazla firma, çevresel tedarik zincirinin artan olgunluğu ile sanal üretim LED video duvar pazarına girdikçe,Sanal üretim film yapımına daha da genişletilecek., TV programları, TV dizileri, müzik ve reklamlar.

Genel arka plan ekranları çoğunlukla P2 gibi maliyet endişeleri için > P2.1 piksel pitch ile gelir.3, P2.6, ve P2.8Buna karşılık, üst düzey üretim stüdyoları, yüksek parlaklık, yüksek performanslı ekran ve yakın çekim gereksinimlerini karşılamak için P1.2-P1.6 Mini LED ekranları benimsemektedir.P2-P4, zemin göstergesi için kullanılır., güçlü sürükleyici deneyimler yaratmak için, Mini LED video duvarları talep edilir.Ortak katot sürücü IC'leri ile Mini LED video duvarlarını benimsemek parlaklığı (+30-40%) ve ekran performansını (geniş görüntüleme açısı) artırmaya yardımcı olur, Moiré desenleri olmadan yüksek kontrast); enerji verimliliği %50-60'a kadar çıkabilir.

Hepsi Bir LED Ekran Pazarı Eğilimleri
All-in-One (AIO) LED ekranları, çoğunlukla kurumsal toplantı odaları, etkinlikler, perakende ve sergi salonları, ders salonları, kontrol odaları, oyun etkinlikleri,Ve hatta ev tiyatrosu.TrendForce'un analizine göre, All-in-One LED ekranının 2023'te büyük ölçekli şirketlerin toplantı odası ve perakende ekran pazarlarında büyümeyi sürdürmesi bekleniyor.

≤P1.0 Ultra ince tonlama ekran pazarı eğilimleri
TrendForce'a göre, ≤P1.0 ultra ince tonlama ekran pazarının 2023 yılında % 10'a ulaşması tahmin ediliyor ve ana uygulamalar arasında Güvenlik ve Kontrol Odası, Kurumsal ve Eğitim,Eğlence ve Sinema. ≤P0.625 ve P0.7-P0.8 LED video duvarlarının 2023'te toplamda% 37'ye kadar bir nüfuz oranı elde edeceği tahmin ediliyor.

Mikro/Mini LED Video Duvarı Piyasası
Samsung, MTC, BOE, Unilumin ve Hongli, 2023 sonuna kadar toplam kapasitesinin 30.200 m2/M'ye ulaşması muhtemel olan üretimi genişletmeyi planlıyor.
Mikro/Mini LED teknolojisinin yıldan yıla ilerlemesiyle birlikte, Mikro LED video duvar pazarının ölçeğinin 406 milyon ABD dolarına ulaşacağı ve ≤P0.625 ve P0.7-P0 olacağı tahmin ediliyor.8 Mikro LED video duvarı 2027'de 349 milyon ABD Doları tutarında olacakMini LED video duvar pazarının ölçeğinin 1847 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor ve Mini LED'in 2027'de P1.2 ve ≥ P1.5-P1.6 LED video duvar pazarlarına girmesi bekleniyor.

Büyük bölünme ekranlarına uygulanan AM çözümleri ile ilgili olarak, LTPS (yan kablolama) ≤P0.625 LED ekranlarında benimsenmiştir.Yan kablolama teknolojisinin karşılaştığı bir zorluk, birbirine bağlı metaller arasındaki genişliğin giderek daralmasıdırBu nedenle devre tasarımı iyileştirilmelidir. Ayrıca, fayans hattı işleme, fayans yüzeyinin düzlüğü, renk tekdüzeliği,ve maliyet kontrolü, ürün geliştirme konusundaki en büyük zorluklardır.Samsung'un 89 inçlik Micro LED TV'si Mayıs 2023'te piyasaya sürüldü ve ilk olarak Çin'de kullanılabilir oldu. 101 inçlik 4K P0.51 modelinin de 2H23'te kullanılacağı bekleniyor.

TrendForce'un analizi, 2024 LED video duvarı pazarı beklentilerine ve uygulama pazarı eğilimlerine odaklanıyor; ana LED video duvarı oyuncuları ¢ gelir ve ürün geliştirme;LED video duvar fiyat ve maliyet analizi· Tedarikçiler  Teknoloji ve ürün özellikleri Micro/Mini LED / ≤P1.0 ultra ince tonlama ekran pazarlarının maliyet gelişimi vb.TrendForce, okuyuculara LED video duvar pazarındaki pazarlama ve satış hakkında kapsamlı bir anlayış sağlamayı amaçlıyor.

 

Bizimle temasa geçin
İlgili kişi : Luna
Tel : 13410560248/15919847835
Kalan karakter(20/3000)